Krafne

ulje za prženje

šećer za posipanje

Priprema:

Izmrvljeni svježi ili suhi kvasac izmiješajte sa 1/2 dl mlakog mlijeka, žlicom šećera i žlicom brašna, pa pokriveno držite na toplom mjestu da se digne na dvostruku količinu.

Brašno stavite u zdjelu, dodajte dignuti kvasac, omekšali maslac, žumanjke, sol i šećer i naribanu limunovu koricu, prethodno dobro opranu. Dodajte mlako mlijeko i mijesite tijesto dok se ne pojave mjehurići i dok se tijesto ne odvoji od stijenki posude.

Dobro pokrijte i držite na toplome sve dok se ne digne na dvostruku količinu.

Tada ga iz zdjele prebacite na pobrašnjelu dasku, premijesite i valjkom razvaljajte na 1 cm debljine.

Kalupom izrežite veće okrugle oblike, poredajte na ubrus i pokrijte da se opet dižu, otprilike 40 minuta.

Pržite ih u dosta vrućeg ulja, najprije s one strane na kojoj nisu ležale na ubrusu, a zatim okrenite i drugu stranu.

Pržene krafne stavite na pladanj i pospite šećerom u prahu.

« Lipanj 2018 »