> Nastava  > Smjerovi  > Tapetari

Područje rada: OSTALE USLUGE

Zanimanje: TAPETAR

REALIZACIJA SADRŽAJA PRAKTIČNE NASTAVE provodi se u tapetarskom praktikumu opremljenom uz pomoć poduzeća ORIOLIK. Ostvaruje vrlo uspješnu suradnju s obrtnicima kod kojih učenici obavljaju naukovanje, a  koje su verificirane licencom od strane OBRTNIČKE KOMORE Brodsko – posavske županije.

Praktikum radi na obnavljanju namještaja u školi i za potrebe trećih lica. Radi se reparatura starog namještaja, te izrada novog namještaja.

ŠTO i KAKO radi TAPETAR?

• uzimanje mjera
  • izrada i crtanje nacrta tapetarskih proizvoda;
  • obrađivanje svih vrsta materijala;
  • restauracija i popravak tapetarskih proizvoda;
  • samostalno vođenje tapetarske radionice.

ČIME radi?

Tapetar izrađuje stolice, naslonjače, ležajeve, zavjese, zidne obloge… Radi raznim ručnim alatima i strojevima za krojenje i šivanje, te sastavljanje tapetarskih materijala.

GDJE radi?

U obrtništvu i u industrijskoj proizvodnji, u zatvorenom prostoru u uvjetima normalne temperature i vlažnosti, a izloženost buci je u granicama normale.

ODGOVORNOST

Prilikom rada tapetar je odgovoran za pravilno i racionalno korištenje materijala, strojeva i alata, za točnost obrade i konačnu kvalitetu gotovog proizvoda.

Priloženi dokumenti:
TAPETAR.ppt