> Nastava  > Smjerovi  > Krojači

Dani odjeće, obuće i kožne galanterije 2018.

Autor: Manuela Tomljenović, 26. 4. 2018. 12:06

Magdalena Dropulja, 3.a

2. mjesto u disciplini KROJAČ

Krojačice u Muzeju

Autor: Manuela Tomljenović, 31. 5. 2017. 08:57

Nakon otvorenja izložbe "Ponjave – kontinuitet u suvremenosti", u Muzeju Brodskog Posavlja, održana je radionica otiskivanja etno motiva na tekstil. Voditeljica radionice bila je Morana Radočaj, studentica Tekstilno-tehnološkog fakulteta. U radionici su sudjelovale učenice 2.a razreda Obrtničke škole (smjer krojač), uz vodstvo stručnih suradnica Ivanke Lovrić i Marije Tekić.

Izložbu radova naših učenica možete pogledati u krojačkom praktikumu.

Dani europske baštine

Autor: Manuela Tomljenović, 10. 10. 2016. 11:56

5. listopada 2016., Muzej Brodskog Posavlja,  Općina Sikirevci i Udruga „Sikirevački motivi“, organizirali su radionicu izrade

SUNČANE ČIPKE - MOTIVA

na kojoj su sudjelovale učenice Obrtničke škole, zanimanje KROJAČ,

s mentoricama Tajanom Jurišić i Irmom Leović.

U svijetu bajki Ivane Brlić - Mažuranić

Autor: Manuela Tomljenović, 20. 4. 2016. 13:24

Učenici Obrtničke škole

u Pričama iz Dvora

Učenici Obrtničke škole zanimanja krojač, frizer, kozmetičar i konobar sudjelovali su 20. travnja 2016. u obilježavanju IVANOMANIJE u sklopu Svijeta bajki Ivane Brlić - Mažuranić revijom kostima s kraja 19. stoljeća u oazi vinogradarstva Stupničkih Dvora.

Učenice 3. A razreda krojača pod vodstvom su mentorica Marije Tekić, Ivanke Lovrić, Tajane Jurišić i Irme Leović iskrojile, sašile i nosile haljine kakve je nosila naša hrvatska Andersenica, te frak iz Ivaninog doba koji je imao priliku nositi Leonardo Bubnjić.

PORTANOVA FASHION INCUBATOR 2016.

Učenice Obrtničke škole (smjer: krojač) pod vodstvom svojih mentorica Irme Leović i Tajane Jurišić posjetile su u petak, 30. rujna 2016.. jedinstveni modni događaj, Fashion Incubator u Osijeku.

Fashion Incubator, najutjecajnije natjecanje za neafirmirane modne dizajnere u regiji, svake sezone predstavlja izbor pet najboljih novih modnih imena u regiji. Nakon iscrpnog selekcijskog procesa koji je trajao više od 6 mjeseci. U velikom finalu koji se održavao  30. rujna i 1. listopada u trgovačkom centru Portanova u Osijeku, održano je nadmetanje za pobjedu i titulu «Najbolji mladi dizajner by Perwoll» koja sobom nosi nagradu od 10 000 kuna i pozivnicu na BIPA Fashion.hr, a istome su posvjedočile i učenice naše Škole.

Učenice 3.A razreda i mentorice s dizajnericom Sonjom Lamut

Tom prigodom lansirali smo novu kampanju sezone naslova GARAŽA. «U kulturi mladih garaže su carstva kreativnosti. U njima se vježba s bendom, popravlja automobil ili bicikl, a u IT svijetu garaže su sinonim za inovatore, gerilu i mlade genijalce.”, kaže Nikola Beban, producent i kreativni voditelj PFI-evih vizuala. “Ovako sagledana, GARAŽA je zona osobne stvaralače slobode, a upravo tako možemo opisati i Portanova Fashion Incubator – projekt koji daje slobodu mladim dizajnerima da u modi naprave nešto novo i svoje”.

« Rujan 2017 »