Europski dom Slavonski Brod

Autor: Manuela Tomljenović, 7. 10. 2016.

Sjednica Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda

3. listopada 2016. održan je susret mladih Brodsko-posavske županije na kojem su sudjelovali predstavnici osnovnih i srednjih škola, Parlamenta mladih grada Slavonskog Broda, pojedinih udruga i predstavnici medija.

Parlament mladih grada Slavonskog Broda je osnovan 3. svibnja 2001. godine s ciljem povećanja razine sudjelovanja i odlučivanja mladih u procesima donošenja odluka u lokalnoj zajednici. Nastao je na  inicijativu Europskog doma Slavonski Brod, a uz podršku grada Slavonskoga Brod  koji je prihvatio strategiju pozitivnog, partnerskog pristupa. Grad Slavonski Brod je omogućio zastupnicima Parlamenta mladih grada Slavonskoga Broda prostor, moralnu, stručnu i financijsku potporu u kreiranju i provedbi brojnih programa i projekta koji doprinose stvaranju boljih uvjeta školovanja, rada i života za mlade.

Učenice Obrtničke škole Karmela Bošnjaković (2.C), Marina Majić (2.H) i Marijana Pavić (1.A)

Predsjednica Europskog doma Slavonski Brod, gospođa Božica Sedlić, 3. listopada 2016. u amfiteatru Tehničke škole predstavila je zastupnicima i njihovim učiteljima, profesorima i mentorima Time to Move [1]kampanju Eurodesk[2]-a, čiji je cilj informirati mlade o međunarodnim mogućnostima za mobilnost (studiranje, volontiranje, putovanje ili rad u inozemstvu), aktualnim politikama za mlade i događanjima u Europi. U sklopu predstavljanja, mladima je prezentiran i ponuđen niz sadržaja koje Europski dom Slavonski Brod organizira kao multiplikator kampanje.

Nakon što su sudionici skupa čuli što je to mobilnost i projekti za mlade u europskom kontekstu, sudionici europskih projekata mobilnosti za mlade govorili su to tome kako im je bilo prvi puta na međunardonim susretima - svoja iskustva i utiske s projekata mobilnosti na kojima su sudjelovali.

Sve o Europe Direct-u možete pronaći na linku: http://europedirect.usrcu.eu/vijesti/item/616-kako-im-je-bilo-prvi-put

Sljedeća je sjednica najavljena je 17. studenog 2016.

« Lipanj 2018 »