« Listopad 2017 »

Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj
Autor: Manuela Tomljenović, 12. 4. 2017.

Širenje filantropije među djecom Slavonskog Broda ponovno su pomogli učenici i njihovi mentori naše škole prenoseći znanja i vještine svojih zanimanja učenicima osnovne škole "Milan Amruš".

Filantropija (grč) 1. čovjekoljublje, 2. ped pov prosvjetiteljski nauk po kome odgoj treba temeljiti na načelima bratstva, jednakosti i ljubavi prema čovjeku

Po završetku projekta "Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj", u kojem je sudjelovalo 40 škola iz cijele Hrvatske, jedino je Osnovna škola "Milan Amruš" iz Brodsko - posavke županije primila certifikat "Škola filantrop". Naša je škola pomogla učenicima i mentorima OŠ "Milan Amruš" pri provedbi filantropskih aktivnosti tijekom prvog polugodišta, kao i u stjecanju znanja i vještina filantropske kulture.

24. listopada 2016. učenici pekari posjetili su OŠ "MIilan Amruš" s mentoricom Milankom Vlašić. Osnovnoškolcima su pokazali kako se prave kiflice i uključili ih u sve aktivnosti pripreme. Pečene kiflice podijeli su učenicima škole, te ih na taj način obradovali ukusnošću i izgledom kiflica. Svi su uživali u pripremljenim kiflicama.

A na kraju cijelog projekta imali smo priliku ugostiti učenike i učiteljice S3 i S5 skupine u našem ugostiteljskom praktikumu u kojem ih je mentorica Nada Galavić dočekala sa svima omiljenim čupavcima. Učenicima Obrtničke škole ovo je bila prilika da pomognu onima koji ne mogu i ne znaju te na taj način spoznaju značenje filantropije i pomognu u njezinu širenju.