« Kolovoz 2017 »

Svjetski dan pripovijedanja
Autor: Manuela Tomljenović, 20. 3. 2017.

U sklopu putujuće izložbe „Märchenwelten“ učenici i njihovi mentori obilježili su 20. ožujka - Svjetski dan pripovijedanja. Ova međunarodna manifestacija posvećena je usmenom pripovijedanju, te se od 2003. godine slavi na svim kontinentima, kada ljudi diljem svijeta pripovijedaju i slušaju priče na brojnim jezicima.

Tema ovogodišnjeg Svjetskog dana pripovijedanja su transformacije, pa je tako i naša škola transformirana u bajkoviti svijet u kojem su princeze, prinčevi, zle maćehe, Matovilka, Crvenkapica, Snjeguljica, Pepeljuga, Bremenski muzikanti, Ivica i Marica, Cvilidreta i mnogi drugi likovi dobro poznatih Grimmovih bajki.

„Pripovjedačkoj transformaciji“ su se pridružili i praktikumi naše škole, te tako unijeli dašak bajkovitosti u našu školu. Njihove originalne radove možete pogledati u prostoru škole, a djelić donosimo u foto-galeriji.

FRIZERSKI PRAKTIKUM: učenici 2.H, 2.I i 3.H (mentorice Blaženka Budimir i Nevenka Filipović)

Matovilka

Zla maćeha (Snjeguljica)

Vještičja kućica (Ivica i Marica) - Blaženka Budimir

KROJAČKI PRAKTIKUM

Odjeća za Ivicu i Maricu - Veronika Čabraja i Niolina Kajder, 2. a (mentorica Ivanka Lovrić)

STOLARSKI PRAKTIKUM

Ogledalo i podloge- Marijo Paulin, 3.d (mentor Đuro Bilušić )

Crvenkapica (mentorica Irma Leović)

TAPETARSKI PRAKTIKUM: presvlačenje podloga  (mentor Antun Renka )

Učenik PETAR STANIĆ, 3. G je iznova oduševio svojom kreativnošću i talentom!

• Dvorac (mentorica Katica Rajić- Stojanović)

Svečana sala