« Lipanj 2017 »

Open Education Europa - the gateway to European innovative learning
Autor: Manuela Tomljenović, 14. 1. 2014.

Europsko otvoreno obrazovanje

Novi web - portal Europske komisije

Jedan od konkretnih alata koje Komisija uvodi je novo web-mjesto, Open Education Europa. To će mjesto učenicima, profesorima i javnosti omogućiti uporabu i dijeljenje besplatnih digitalnih sadržaja. Svi će obrazovni materijali koji su stvoreni sredstvima EU-a biti besplatno dostupni korisnicima tog web-mjesta. Profesori, učenici i studenti moći će koristiti platformu na tom web-mjestu kako bi raspravljali o digitalnoj tehnologiji u nastavi i poticali njezinu bolju uporabu te dijelili primjere najbolje prakse.

Inicijativa „Otvaranje obrazovanja” bavit će se i ostalim pitanjima u području digitalnog obrazovanja u Europi. Povećat će se potpora za osposobljavanje profesora povezanog s uporabom digitalne tehnologije u učionicama te sredstva kako bi se poboljšao širokopojasni pristup i IT oprema u školama i na sveučilištima.

Web - portal moći ćete pronaći na naslovnoj  web - stranici Škole.